Šviesos žemėlapis


Aukok CaritasBendrųjų valdymo standartų aptarimo seminaras Vienoje

Balandžio 19 dieną devyniolikos Europos „Carito“ organizacijų atstovai susirinko Vienoje, kad aptartų „Europos Carito“ suformuotus Bendruosius valdymo standartus (BVS) ir prisidėtų prie jų reikšmės kasdieniame organizacijos darbe. Vykusiame seminare buvo diskutuojama apie bendrų standartų įvedimo naudą ir keliamus iššūkius, aptariama, ar BVS nesikerta su „Europos Carito“ planais stengtis nuosekliai didinti darbuotojų kvalifikaciją ir kompetencijas.

„Carito“ organizacijų Europoje vis daugėja, o jų atstovai gerai suvokia bendrų standartų įvedimo pliusus: BVS padeda stiprinti organizacijų struktūrą, formuoti profesionalių, patikimų partnerių įvaizdį, padeda tvirtus pamatus ilgalaikiam ir nuosekliam darbui su vargstančiaisiais. Nepamirštama ir „Carito“ kertinių vertybių ir Katalikų socialinio mokymo reikšmė.

„Pastangos, kurias dedame į bendrų valdymo standartų kūrimą ir diegimą, yra itin reikšmingos, kadangi atviras visuomenėms mums patikėtų išteklių valdymas atspindi didžiulį „Carito“, kaip bažnytinės organizacijos, turinčios ir etinių atsakomybių, patikimumą ir pagrindžia svarbius katalikų socialinio mokymo principus,“ teigė Eugenijus Fonseka, „Portugalijos Carito“ prezidentas, lankydamasis Vienoje.

Iš 19 į seminarą savo atstovus atsiuntusių organizacijų tik dvi dar nėra patvirtinusios BVS. Seminare jiems buvo suteikta išsami informacija apie bendrų standartų naudą, galimybė išklausyti kitų šalių „Carito“ organizacijų patirtis.

„BVS diegimas kelia ir iššūkių, tačiau tikiu, kad tai suvienys „Carito“ darbuotojus ir savanorius: jie suvoks organizacijos esmę, misiją ir viziją. Manau, kad pokyčiai ir apskritai pagerins organizacijų darbo kokybę,“ sakė Janina Kukauskienė, generalinė „Lietuvos Carito“ direktorė.

Susirinkusieji aptarė ir į BVS įtrauktą savęs vertinimo įrankį, padedantį geriau suvokti organizacijos patirtį ir poreikius. Įsivertinimo simuliacijos pratimas parodė, kad daugumos organizacijų poreikiai – labai panašūs: tobulinti reikia organizavimo, žinių ir rizikos valdymo ir strateginio planavimo sritis. Daugiausia patirties organizacijos dalyvės turėjo žmoniškųjų išteklių valdymo, apskaitos procesų ir finansinės atskaitomybės srityse.

Seminaro metu buvo kalbama ir apie ateityje planuojamą BVS ir „Caritas Internationalis“ pasaulinių Minimaliųjų valdymo standartų (CI MVS) jungimą. „Europos Carito“ atstovė Anamarija Vrzackova pristatė CI MVS prasmę ir ryšį su BVS, suteikdama galimybę kitiems seminaro dalyviams komentuoti ir teikti įvairius pasiūlymus. „CI MVS laikymasis nuo kitų metų bus privalomas visoms organizacijoms narėms, tačiau BVS, kurie ir sudaro didžiąją CI MVS dalį, ratifikavimas bus puikūs namų darbai,“ teigė A. Vrzackova. Daugelio organizacijų atstovai džiaugėsi, kad abeji Standartai bus labai panašūs – praktiškai tai reiškia, kad pakaks laikytis vieno.

„Standartai. Ar jie reikalingi „Caritui“? Manau, kad taip – sekant jais, bus patikslintos organizacijų struktūros, o konfederacijoje įvesta aiški sistema narių, sekančių vienodais principais. Rėmėjai taipogi matys „Carito“ organizacijas kaip stipresnes ir skaidriau veikiančias,“ džiaugėsi Šeila de Graaf, „Nyderlandų Carito“ Kokybės ir priežiūros specialistė.

 

"Europos Carito" informacija

INFO DĖL COVID-19

          

Paaukok vaikams


Popiežiaus Intencija 2020-05 mėn.

Naujienų archyvas

Video

Gerumas mus vienija!

Partneriai

 

 

 

Rėmėjai