Šviesos žemėlapis


Aukok CaritasVyresnio amžiaus žmonės atranda savanorystės džiaugsmą

Rugsėjo 17 dieną Kaune daugiau nei pusšimtis vyresnio amžiaus žmonių dalyvavo Lietuvos „Caritas“ surengtame seminare mokymuose „Vyresnio amžiaus žmonių dalyvavimas savanoriškoje veikloje. Socialinių paslaugų teikimas“.

„Seminarų ir mokymų tikslas yra padėti vyresnio amžiaus žmonėms atrasti savanoriavimo džiaugsmą, supažindinti su žmonėmis, kurie jau savanoriauja ir  padeda likimo nuskriaustiems, socialinėje atskirtyje esantiems žmonėms. Manome, kad suteikiamos žinios,  tinkama motyvacija ir geros emocijos padės vyresnio amžiaus žmonėms ryžtis savanoriškai veiklai“ – sakė projekto vadovas Gediminas Salvanavičius.

 

Seminaro dalyvius pasveikino Lietuvos „Caritas“ generalinis direktorius kun. Robertas Grigas, kuris pažymėjo, kad vyresnio amžiaus savanorių  patirtis padeda organizacijai  tinkamai atlikti savo veiklas, parodo jaunimui esmines vertybes gyvenime.

 

Lektoriai seminaro dalyviams pasakojo ne tik apie  savanorystės  formas, naudą visuomenei, bet ir apie praktinius socialinio darbo principus bendraujant su pagalbos prašančiais žmonėmis.

 

Viena įdomiausių seminaro akimirkų buvo liudijimai žmonių, kurie kasdien dirba su savanoriais.

 

Kėdainių „Caritas“, kuriame savanoriauja virš 40 savanorių, vadovė Melanija Pivorienė pasakojo apie savo patirtį dirbant su vaikais iš valstybinių globos istaigų. Raseinių „Caritas“ vadovė Vilma Beržinskienė kalbėjo apie pagalba benamiams, kuriems reikalinga globa, parama maistu ir drabužiais. Abi kalbėjusias moteris vienijo tai, kad apie savo nelengvą darbą jos pasakojo su meile ir atsidavimu.

 

Kauno I dekanato Caritas” reikalų vedėja Ona Virbašiūtė pažymėjo, kad būtent tokie sunkiai dirbantys ir nuoširdūs žmonės padeda „Caritas“ organizacijai gyvuoti ir atlikti savo kasdienį darbą.

 

 

Šiuos seminarus finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Kitą seminarą numatoma surengti rugsėjo 24 d. Panevėžyje. Registruotis į seminarą galima telefonu 8 37 20 54 27.

Lietuvos Caritas informacija

INFO DĖL COVID-19

          

Paaukok vaikams


Popiežiaus intencija 2020-04 mėn.

Naujienų archyvas

Video

Gerumas mus vienija!

Partneriai

 

 

 

Rėmėjai