Šviesos žemėlapis


Aukok CaritasLietuvos Caritas prieš alkoholio reklamą

Rugsėjo 20 d. Vilniuje, BNS spaudos centre, įvyko spaudos konferencija, kurią inicijavo 50 Lietuvos nevyriausybinių organizacijų, susirūpinusių dėl Seime kylančių iniciatyvų atšaukti alkoholio reklamos panaikinimą nuo 2012 m. sausio 1 d.

 

Spaudos konferencijoje dalyvavo Lietuvos mokinių parlamento atstovas Povilas Žilionis, Lietuvos „Caritas“ generalinis direktorius kun. Robertas Grigas, Lietuvos sveikuolių asociacijos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnaitė, judėjimo „Sėkmingos tautos idėja“ lyderis Aurimas Guoga. Konferenciją moderavo Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas dr. Aurelijus Veryga.

 

Nevyriausybininkai pristatė kreipimąsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, ministrą pirmininką Andrių Kubilių, į Seimo narius ir Lietuvos žmones, kuriuo reikalaujama sustabdyti alkoholio reklamą įstatyme numatytu laiku, t.y., nuo 2012 m. pradžios, ir raginama ateinančius metus paskelbti Sveikatos ir sveikatinimo metais.

 

Pasisakydamas spaudos konferencijoje ir interviu Lietuvos radijui Lietuvos „Caritas“ vadovas teigė, kad masinė alkoholizacijos plėtra žudo, ir tai akivaizdžiai patvirtina kasmetinė girtavimo sąlygotų nelaimių, mirčių statistika, taip pat ir „Caritas“ darbo su socialinėmis problemomis patirtis.

 

Taigi girtavimo tendencijos skatinimas – o reklama vienareikšmiškai yra skatinimas – žudo tautą. „Neįsivaizduoju, kaip galima būti bent mažame, slaptame širdies kamputyje savo šalies, Lietuvos, patriotu – ir nūdienos katastrofiško prasigėrimo situacijoje pasisakyti už skatinimą vartoti svaigalus.

 

Kitaip tariant – pasisakyti už kasdienį, nenutrūkstamą, su patrauklia pakuote įsiūlomą savo tautos degradavimą ir naikinimą“,- kalbėjo kun. R. Grigas. Jis sakė, kad didelis šokas buvo dešiniųjų politikų, viešai pasisakančių už dorovę ir sveiką gyvenimo būdą, balsavimas už alkoholio reklamos draudimo persvarstymą.

 

 „Kaip rinkėjas sakau – liaukitės,- kreipėsi į politikus Sausio 13-osios kapelionas. „Reikia ne sentimentalių pagraudenimų apie tremtį ar meilės Lietuvai deklaracijų, o konkrečių veiksmų JAI išsaugoti. O vienas tokių konkrečių žingsnių – alkoholio reklamavimo sustabdymas“, -pabrėžė Lietuvos „Caritas“ vadovas .

 

Lietuvos Caritas informacija                 

INFO DĖL COVID-19

          

Paaukok vaikams


Popiežiaus intencija 2020-04 mėn.

Naujienų archyvas

Video

Gerumas mus vienija!

Partneriai

 

 

 

Rėmėjai