Šviesos žemėlapis


Aukok CaritasLabdaros organizacijos surems pečius rinkdamos paramą maistu

Socialinės ne pelno organizacijos su nerimu ruošiasi didžiausiam metų paramos maistu rinkimo vajui – „Maisto banko“ akcijai. Nepasiturinčiaisiais besirūpinančios  organizacijos nuogąstauja dėl žmonių mažėjančių galimybių aukoti paramai.


Pustrečio šimto po „Maisto banko“ akcijos vėliava susibūrusių organizacijų šį savaitgalį tikisi surinkti 120 tonų ilgai negendančių maisto produktų. 50 miestų veikiančiuose MAXIMA, IKI ir RIMI prekybos centruose akcijos savanoriai prašys žmonių nupirkti maisto ne tik sau, bet ir tiems, kam sunku sudurti galą su galu. Paaukotas maistas prieš Kalėdas pateks ant vargingai gyvenančiųjų stalo.


Rengiantis „Maisto banko“ akcijai daugelyje miestų vyksta vietos organizacijų pasitarimai. Jų metu visuomenininkai ir savivaldos darbuotojai aptaria akcijos organizavimo naujoves, derina savanorių darbo grafikus. Šių metų naujovė – „Maisto banko“ svetainėje pateiktas akcijoje dalyvaujančių parduotuvių žemėlapis. Jame galima matyti, kokia organizacija ir kam rinks paramą maistu, kur ir kada žmonių paaukotas maistas bus dalinamas.


Pasirengimą maisto rinkimo akcijai susitikę aptarė ir „Caritas“ bei „Maisto banko“ vadovai. Dvi didžiausios šalies labdaros organizacijos sutarė dėti visas pastangas, kad skurstantiems būtų teikiama kuo platesnė ir efektyvesnė pagalba. Bendras darbas tampa ypač aktualus ruošiantis kitąmet smarkiai mažinamai Europos Sąjungos paramai maistu, paliesiančiai arti pusės milijono nepasiturinčiųjų.  
Lietuvos Caritas generalinis direktorius kun. Robertas Grigas pažymėjo, kad, augant maisto ir šildymo kainoms, daugelio žmonių pajamos nedidėja.


„Akcijoje dalyvaus keli šimtai „Caritas“ savanorių, kurie įsijungs į bendrą talką renkant maistą stokojantiems. Kviečiame ir kitus atsigręžti į medžiaginio ir dvasinio skurdo kamuojamus šalia esančius žmones  ir paremti maisto produktais vargstančiuosius“, -  dalyvauti akcijoje pakvietė kun. R. Grigas.


 „Skaudu, kad skurdo naguose atsiduria vis daugiau tvarkingų, dirbančių ir vaikus auginančių šeimų. Skursta dalis pagyvenusių ir neįgalių žmonių, vienišų vaikus auginančių mamų. Žmonių padovanoti miltai, aliejus ar konservai ne vienam bus svarbi paspirtis“ – teigė „Maisto banko“ direktorė Deimantė Žebrauskaitė.  


***
„Maisto banko“ akcija vyks penktadienį (lapkričio 18 d.) nuo 15 iki 21 val. ir šeštadienį (lapkričio 19 d.) nuo 10 iki 20 val. Akcijoje dalyvaujančiose parduotuvėse kabės maistą aukoti kviečiantys plakatai, pirkėjus pasitiks „Maisto banko“ ir organizacijų partnerių skiriamuosius ženklus dėvintys savanoriai.


***
Statistikos departamento duomenimis, 20,6 proc. Lietuvos gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos. Dažniausiai Lietuvoje skursta vieniši garbaus amžiaus žmonės ar neįgalieji (46 proc.), vienos vaikus auginančios motinos (46 proc.) bei tris ir daugiau vaikų auginančios šeimos (32 proc.).  Vis dažniau skurde atsiduria dėl krizės darbą praradę vidutines pajamas dar neseniai turėję žmonės.
Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros duomenimis, lapkričio mėnesį paramos maistu prašė 505 544 mažas pajamas turintys Lietuvos gyventojai. 

INFO DĖL COVID-19

          

Paaukok vaikams


Popiežiaus intencija 2020-04 mėn.

Naujienų archyvas

Video

Gerumas mus vienija!

Partneriai

 

 

 

Rėmėjai