Šviesos žemėlapis


Aukok CaritasFinišavo akcija „Padovanok gerumo snaigę“

Sausio 15 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko baigiamasis socialinės paramos akcijos „Padovanok gerumo snaigę“ koncertas.


Žiniasklaidos kontroliuojančiosios įmonės „Baltic Media Alliance“ ir organizacijos Caritas organizuotame renginyje maestro Donato Katkaus vadovaujamo Švento Kristoforo kamerinio orkestro atliekamos muzikos klausėsi daugiau kaip 200 vaikų ir jų tėvelių. O nenustygę vietoje vaikai turėjo unikalią progą pagal simfoninę muziką tiesiog ant scenos pašokti kartu su D. Katkumi.

 

 


Trečius metus organizuojama paramos akcija „Padovanok gerumo snaigę“ ir vėl pradžiugino vargingai gyvenančias šeimas, kuriomis rūpinasi Vilniaus arkivyskupijos Caritas. Iki pat Naujųjų visoje Lietuvoje vyko šventinė akcija, kurios metu gyventojai kūrė popierines snaiges ir kartu su dovanėlėmis nešė jas į specialias akcijos vietas.

„Šiais metais žiema tikrai nebuvo tokia tradicinė ir pagailėjo visiems snaigių. Tačiau mes džiaugiamės, kad „Gerumo snaigė“ tų  rankų darbo snaigių sulaukė labai daug. Ir žmonės dalinosi savo gerumu, darė snaiges, kurios netirpsta delne, kurios padovanoja šilumą ir primena kitiems, kad Kalėdų stebuklas yra“, – džiaugiasi „Baltic Media Alliance Lietuva“ generalinė direktorė Jolanta Butkevičienė.


Šiemet akcijos organizatoriai sulaukė ne tik daugiau dovanų, bet ir atsirado ir maisto produktų, drabužių, saldumynų. Tai rodo, kad žmonės labai gilinasi į situaciją, supranta, kad vaikams reikia ne tik žaislų.


„Kiek vaikų gauna dovanas, paprastai priklauso nuo to, kiek yra gerų žmonių, kurie tas dovanas atneša. Viena mergaitė man su dideliu entuziazmu pasakojo apie pernykštę šventę, kai jie buvo teatre. Tad jei vaikai ir po metų atėjo į šventę ir vis dar prisimena, kaip smagu buvo pernai, tai puikus įrodymas, kad ne tik dovanos yra svarbios, bet ir įspūdžiai, reginys, gražūs prisiminimai“, – praėjusių metų akcijos finalą Rusų dramos teatre, kuriame vaikai stebėjo spektaklį, prisimena VA Caritas komunikacijos koordinatorė Dalia Babravičė.Supratingumą ir paramą akcijos dalyviai išreiškė ne tik dovanomis bei pačių sukurtomis snaigėmis, bet ir laiškais Caritas globotiniams. „Prie kiekvienos dovanos buvo atvirukai, laiškai, kuriuose žmonės rašė linkėjimus, kreipėsi tiesiogiai į vaikus. Žmonės mato vaikus, nori jiems pakelti nuotaiką, pradžiuginti ne tik dovana, bet ir nuoširdžiais žodžiais. Šituos laiškus mes išdalinsime dienos centrų vaikams, kad jie galėtų pasiskaityti, susirasti naujų draugų“, – priduria D. Babravičė.


Ypatingu renginio akcentu tapo Švento Kristoforo kamerinio orkestro koncertas. Maestro D. Katkus paruošė programą specialiai vaikams – bendravo su jais, pasakojo apie muzikos instrumentus, jų skambesį, juokavo ir netgi kvietė vaikus užlipti ant scenos ir kartu su juo šokti pagal simfoninę muziką. Šis eksperimentas buvo sutiktas audringomis ovacijomis, o jaunieji koncerto žiūrovai taip įsijautė į šokius, kad orkestras turėjo prailginti grojamus kūrinius.


„Aš džiaugiuosi, kad mes galime dalyvauti šioje akcijoje, nes čia susirinko vilnijos vaikai. Visi žinome, kad materialios akcijos yra svarbios, bet kultūra, kai žmonės išeina iš kasdienybės, patenka į neįprastą aplinką, kurioje nieko blogo nėra, niekas nesispjaudo, nesimuša – yra dar svarbiau“, – sako dirigentas D. Katkus.


Koncertui pasibaigus buvo paskelbti ir trijų gražiausių rankų darbo snaigių autoriai. Vienbalsiai pirmąją vietą vaikai skyrė Olgai Pankratjevai. Jai padovanota kelionė visai šeimai į pasirinktą šalį. O paskatinamuosius prizus laimėjo antrąją vietą užėmusi Liucija Novickaja ir trečiosios vietos nugalėtojas Miroslav Guleckij.

 

Vilniaus arkivyskupijos Caritas informacija

INFO DĖL COVID-19

          

Paaukok vaikams


Popiežiaus intencija 2020-04 mėn.

Naujienų archyvas

Video

Gerumas mus vienija!

Partneriai

 

 

 

Rėmėjai