Šviesos žemėlapis


Aukok CaritasAdvokatūros dovanos Lietuvos žmonėms

Apie teisinių konsultacijų reikalingumą pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms "Respublikos" dienraščio žurnalistė kalbėjosi su „Carito“ generaline sekretore Deimante Bukeikaite.
 
- Lietuvos advokatūra pasiūlė nemokamai teikti teisines konsultacijas stokojantiems žmonėms, ar tikėjotės, jog „Caritas“ sulauks pasiūlymo pasidalyti žiniomis?

- Nesitikėjome, juk žinome, kad advokatų konsultacijos yra iš tų, kurias nėra lengva gauti. Bet džiaugiamės. „Caritas“ daug metų dirba su įvairiais žmonėmis, žino jų gyvenimo situacijas, žmonės turi nemažai problemų su skolomis, būsto nuoma, palikimu, žeme; skyrybų atvejai, antstolių problematika ir panašiai. Yra daug, kuriems reikalinga teisinė konsultacija.

- Kokios priežastys, kad žmonės patenka į finansines, kitas duobes ir tenka ieškoti advokato?

- Skolos atsiranda dėl įvairių priežasčių, žmonės bando iš paskutiniųjų mokėti komunalinius mokesčius ir tada skolinasi; būna, šeima praranda maitintoją, praranda darbą. Atsiradęs nemokumas paskatina imtis radikalių sprendimų, tarkime, imami greitieji kreditai. Įsisuka žmonės į skolų karuselę, kurios paskui užtraukia didžiulę atsakomybę, tenka jiems bendrauti su antstoliais. Gyventojai tampa skolingi ir kažkam pagelbėję, kažkam paskolinę ir neatgavę pinigų. Mažai yra tokių, kurie gali atsidėti pinigų juodai dienai. Kas dešimtas Lietuvos žmogus turi problemų su įsiskolinimais, ką tai rodo? Kad trūksta teisinio išprusimo ir raštingumo žmonėms.
 

Teisininkai konsultuoja Caritas dienos centre, Partizanų g.5, Kaune
 
- Vadinasi, materialinis skurdas žmones pastūmėja ir į patiklumą, neapgalvotus sprendimus, finansinį neraštingumą, net atsainumą?

- Žmonės tikrai yra patiklūs. Žinių stoka įvairiose gyvenimiškose situacijose dar labiau nuskurdina. Advokatūros gestas yra žingsnis į tarpusavio pagalbos kultūros plėtojimą mūsų bendruomenėje. Labai svarbu parama ne tik lėšomis ar daiktais, bet ir žiniomis, kompetencijomis.

- Kokių specialistų konsultacijų poreikį „Caritas“ dar matytų? Galbūt advokatų pavyzdžiu paseks ir kitų profesijų atstovai?

- Poreikis ir kvietimas yra nuolat dalytis tuo, ką turi. Psichologų, psichoterapeutų, gydytojų konsultacijų stygius yra. Vargingai gyvenantys žmonės neturi prabangos gauti įvairias mokamas konsultacijas čia ir dabar. Įvairių sričių specialistai ir atstovai gali dalytis savo žiniomis. Kur jie tai galėtų daryti ir kokia forma? Reikia kreiptis į įvairias organizacijas, kurios dirba su stokojančiais žmonėmis, ir kalbėtis, ką galime padaryti.

Pastebime, kad žmonės darosi šiltesni vieni kitų atžvilgiu, vadinasi, tarpusavio pagalbos kultūra auga. Skurde galime rasti ir vilties ženklų, nes vieni su kitais sugebame dalytis tuo, ką turime. Ir ne tik per šventes žmonės tampa geresni, bet visus metus. Ne vien lėšų ir daiktų reikia kitiems, bet ir skiriamo laiko, dėmesio, popiežius Pranciškus akcentuoja šiais laikais naują skurdo formą - vienišumą. Vienišumo problema gali būti sprendžiama per dalijimąsi laiku, dėmesiu, kai tu turi laiko pabendrauti su kaimynais, pastebi liūdną, apleistą žmogų. Jei jis turi rūpesčių, padedi jam, o ne grįžti į savo komfortišką gyvenimą, kur viskas patogu ir šilta.
 
 
 

INFO DĖL COVID-19

          

Paaukok vaikams


Popiežiaus Intencija 2020-05 mėn.

Naujienų archyvas

Video

Gerumas mus vienija!

Partneriai

 

 

 

Rėmėjai