Paaukok vaikams


Aukok CaritasAkcijos „Padovanokime vaikams vasarą“ rezultatai pranoko lūkesčius

Visą vasarą „Baltic Media Alliance“ (BMA) ir organizacija Caritas kvietė dalyvauti gerumo akcijoje „Padovanokime vaikams vasarą!“. Jau antrus metus akcija buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į skurdžiau gyvenančių vaikų laisvalaikį, o taip pat surinkti lėšų Caritas globojamų vaikų pažintinėms-poilsinėms vasaros stovykloms. Šiemet didesnė lėšų dalis bus skiriama mažuose miesteliuose ir rajonuose gyvenančių vaikų vasaros stovykloms. Akcijos rezultatai organizatorius maloniai šokiravo – Caritas vaikų vasaros stovyklos šiemet sulaukė dešimteriopai daugiau dėmesio ir piniginių aukų.

 

Parama buvo renkama Vilniaus arkivyskupijos Caritas būstinėje Vilniuje. Skambindami arba siųsdami žinutes paaukoti vaikams  2, 5 arba 10 litų galėjo OMNITEL, BITĖ, TELE-2 ir TEO paslaugų vartotojai. Atskaičius tarpininkavimo ir operatorių mokesčius, paaukota suma sudaro 22 895 Lt ir dar gali šiek tiek padidėti. Vasara, o taip pat atostogos ir stovyklos jau baigėsi, todėl didžioji paaukotų lėšų dalis bus panaudota 2013-aisiais – organizuojant Caritas globojamų vaikų vasaros stovyklas. Jau planuojama surengti ne mažiau kaip 9 papildomas stovyklas, o tai reiškia dar 170 labai laimingų vaikų!

 

„Organizatorių ir vaikų vardu nuoširdžiai dėkoju visiems aukojusiems! Akcijos rezultatai gerokai pralenkė mūsų lūkesčius, tačiau svarbiausia – ne surinktų pinigų kiekis, o pirmąkart gyvenime patirti geri ir nepamirštami įspūdžiai, kuriuos padovanosime vaikams, – sako „BMA Lietuva“ generalinė direktorė Jolanta Butkevičienė. – Dėkojame telekomunikacijų operatoriams ir informaciniams partneriams – tik visų mūsų bendromis pastangomis galime padėti vaikams pasijusti svarbiais, reikalingais ir mylimais. Tikiu, kad po kitų metų akcijos galėsime pradžiuginti ir apsaugoti nuo klystkelių dar daugiau vaikų.“

 

Šią vasarą Caritas surengė 16 vasaros stovyklų – net 8 kartus daugiau nei pernai. Iš viso jose pabuvojo 211 vaikų. Stovyklų tikslas – parodyti socialiai pažeidžiamiems vaikams, kad yra kitokių elgesio būdų, gražesnis ir saugesnis gyvenimas ir kad vaikas turi jo siekti. Vaikai ilsėjosi įvairių kaimų parapijų namuose, prie ežerų. Čia jie ne tik pramogavo, bet ir sportavo, mokėsi maisto ruošimo, įvairių darbų bei amatų, maudėsi, plaukiojo valtimis, ėjo į naktinius žygius. Buvo surengtos išvykos ir į artimąjį užsienį – Lenkiją bei Latviją.

 

„Mūsų vaikams nebereikės patiems susikurti įspūdžių, – būtent tai jie dažnai yra priversti daryti, kai rudenį mokykloje vaikai iš turtingesnių šeimų pasakoja apie savo atostogas kaime, pajūryje ar užsienio kurortuose, – džiaugiasi Vilniaus arkivyskupijos Caritas paramos koordinatorė Dalia Sakalauskaitė-Babravičė. - Suma, kurią šiemet žmonės paaukojo akcijos metu – neįtikėtina, tiek niekad neesame turėję. Ypač džiugina tai, kad kitų metų stovyklas galėsime suplanuoti iš anksto ir pasiūlyti vaikams dar turiningesnį laisvalaikį. Kol kas tik nedaugelis yra matę jūrą, todėl jau galvojame apie išvykas į mūsų pamėgtą Karklę.”

 

Akciją „Padovanokime vaikams vasarą“ vainikavo vasaros stovykloms kontrastu tapusi pramoga – iš įvairių atokių kaimų ir vienkiemių Caritas surinktus vaikus BMA pakvietė į uždarą kalnų slidinėjimo kompleksą Druskininkuose. Sekmadienį į Sniego areną sugužėjo 60 vaikų nuo 8 iki 17 m. amžiaus. Visi čia lankėsi pirmą kartą gyvenime, pirmą kartą apsivilko tikrus slidininkų kombinezonus, pirmą kartą stojo ant tikrų kalnų slidžių bei snieglenčių, ir pirmą kartą regėjo bei lietė sniegą, kai lauke – 20 laipsnių šilumos.

 

„Didele dovana vaikams tapo pačios vasaros stovyklos. Išvyka į Druskininkus ir slidinėjimo areną mums visiems tapo dar viena ypatinga ir džiugia staigmena. Vykdami į Druskininkus vaikai dainavo dainas ir fantazavo, kokie bus jų pirmieji slidinėjimo įspūdžiai. Daugeliui tai tapo tarsi išvyka į kitą pasaulio šalį – su kitokiu, nei pas mus, klimatu“, – pasakojo D. Sakalauskaitė-Babravičė.

 

 

 

(šaltinis – www.balsas.lt)

Caritas Lietuvoje 30 metų


Raskite mus!


Popiežiaus intencija rugsėjo mėnesiui

Naujienų archyvas

Video

Gerumas mus vienija!

Partneriai

 

 

 

Rėmėjai