
Caritas griežtai smerkia Gazos ruože atnaujintus antskrydžius, kurių metu žuvo daugiau nei 400 žmonių, o dar šimtai buvo sužeisti. Didžiausia smurto eskalacija nuo sausio mėnesį skelbtų paliaubų civilius gyventojus nardinanti į baimę, kančias ir perkėlimą, - pabrėžiama Caritas Internationalis pranešime.
Bombardavimas yra rimtas tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimas. Todėl Caritas primygtinai ragina nedelsiant atkurti paliaubas, kad būtų išvengta tolesnių gyvybių ir būtų apsaugotas visų civilių gyventojų orumas ir saugumas. Nekaltų gyvybių apsauga turi būti svarbiausias prioritetas.
Padėtį dar labiau apsunkina visiška humanitarinės pagalbos blokada ir nuo kovo 2 d. tęsiamas Rafah perėjos uždarymas, didinantis masinio bado Gazoje pavojų. Kartu su fiziniais sužalojimais ir akivaizdžiai neigiamu poveikiu psichinei sveikatai tai gilina sveikatos krizę, kuriai įveikti prireiks dešimtmečių.
„Gazoje jau buvo ekstremali humanitarinė katastrofa, kai žmonės badavo be nebuvo maisto, troško vandens, gyveno be pastogės, nuotekų šalinimo ir kitų būtiniausių sąlygų. Pagalbos blokada ir atnaujinami išpuoliai situaciją dar labiau pablogins. Caritas prašo tarptautinę bendruomenę, o pirmiausia - visas konflikto šalis nedelsiant nutraukti ugnį bei užtikrinti nevaržomą humanitarinę pagalbą, nes neveikimo šiose srityse kaina – dar daugiau nekaltų gyvybių“, – akcentuoja Caritas Internationalis generalinis sekretorius Alistairas Duttonas.
.png)
Caritas solidarizuojasi su visais, nukentėjusiais nuo šio atsinaujinusio smurto, ir ragina visas šalis, ypač Izraelio valstybę, nedelsiant nutraukti karo veiksmus. Civiliai niekada neturi būti taikiniais, – primenama Caritas Internationalis pranešime. Žmonių gyvybių apsauga ir humanitarinės pagalbos atkūrimas turi būti svarbiausi prioritetai.
Caritas Internationalis jungia 162 Caritus daugiau nei 200 pasaulio šalių. Vadovaujantis socialiniu Bažnyčios mokymu, Caritas prisideda prie Bažnyčios misijos skelbti gerąją naujieną, gailestingumo darbus grindžiant pagarba kiekvieno žmogaus orumui, teisingumui, nepaisant tautybės, rasės, tikėjimo ir kitų skirtumų.
Caritas visame pasaulyje skatina integralią žmogaus raidą ir integralią ekologiją, tarnaudamas, palydėdamas, gindamas ir išklausydamas skurde gyvenančius žmones bei kartu su jais rūpindamasis mūsų bendrais namais. Reaguojant į ekstremalias situacijas ir natūralias žmogaus sukeltas bei sudėtingas humanitarines krizes, Caritas pagal išgales teikia socialinę pagalbą bei prisideda prie sveikatos priežiūros.
Pastebėdami ir įvardydami skurdo ir neteisybės priežastis, dirbame kartu, kaip broliai ir seserys, pasisakydami už teisingą pasaulį, paremtą meile, taika bei solidarumu pagal tris principus: „matyti, vertinti ir veikti“. Siekiame ilgalaikio teigiamo poveikio žmonių, kuriems padedame, gyvenimui. Tam reikia, kad dirbtume efektyviai ir gerai valdytume mums patikėtus išteklius.
Pagal Caritas Internationalis informaciją parengė Lietuvos Caritas