Liepos 12-oji diena vienam iš daugiau nei 40 Lietuvos Carito globojamų vaikų dienos centrų įsimins ilgam. Pasvalio rajono Krinčino Šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapijos vaikų dienos centras persikėlė į naujas, erdvesnes, dar dažais kvepiančias patalpas!
Susitikime liepos 13-ąją, Carito globėjo atlaiduose Marijampolėje
Liepos 13-ąją Carito Lietuvoje globėjo pal. Jurgio Matulaičio atlaiduose – maldos už artimo meilės liudytojus diena, kurioje, tradiciškai laukiami visi karitiečiai. Kartu melsimės už Carito bendradarbius, savanorius ir visus tikėjimo bei meilės liudytojus. Taip pat dėkosime už Carito Lietuvoje atkūrimą prieš 35 metus, pagerbdami prie organizacijos ištakų buvusius šio krašto žmones.
Kad Velykų šventės būtų šviesesnės, sotesnės
Kad Velykų šventės būtų šviesesnės, sotesnės, ne tokios vienišos stokojantiems, sergantiems, artimųjų neturintiems žmonėms. Su tokia intencija visą gavėnią Carito savanoriai ir darbuotojai rinko ilgo galiojimo maisto produktus, lankė senelius, sunkiau gyvenančias šeimas, kitų iššūkių patiriančius žmones.
Asmeninė pagalba pasiteisina su kaupu
Neįgalieji ir jų artimieji labai laukė tokios pagalbos ir ji pasiteisina su kaupu, - akivaizdu Vilkaviškio vyskupijos Carito direktoriaus pavaduotojai Giedrei Volff. Marijampolėje vien per Caritą asmeninę pagalbą gauna 23 specialiųjų poreikių žmonės, kasdienėje buityje jiems padeda, į kultūriniu renginius, užimtumo veiklas, darbą lydi 12 asmeninių asistentų.
Jei norite daryti gerus darbus – pirmyn, nes už gera geru atlyginama
„Sako, kiek duodi, tiek gauni. Todėl jei jaučiate, kad norite daryti gerus darbus, – pirmyn, nes už gera geru atlyginama“, – įsitikinusi, specialioji pedagogė-logopedė, Carito savanorė Lilija Ašmontienė iš Mažeikių.
Trečios kartos karitietė Kotryna iš Raguvos: jei nori būti mokytoju – būk!
Kotryna Juškaitė – etnomuzikologė, mokytoja, trečios kartos karitietė. Jai vos 23-eji, o savanorystės Carite stažas siekia 18 metų! Įdomu, kad dešimtoje klasėje ji sakė tikrai nebūsianti mokytoja, tačiau Dievulis nusprendė kitaip.
Nepraeiti pro šalį, nenusukti akių nuo kitokio, ,,nepatogaus“ žmogaus
Kaišiadorių Carito reikalų vedėja Gražina Cvilikienė niekada negalvojo, kad bus mokytoja, tačiau atsiliepė į kvietimą mokyti vaikus katalikų tikybos ir 30 metų dirbo šį darbą.
Pirma Mokytojo diena: kaip Kamilė spėja į studijas, darbą ir savanorystę
Klaipėdos universiteto studentė Kamilė Jonaitytė Carito veiklą sekė socialiniuose tinkluose, tačiau į savanorystę įsitraukė tik šią vasarą. Kaip pavyksta viską suderinti ir ką mano apie mokytojo pašaukimą – jos atsakymuose į Mokytojo dienos anketos klausimus.
Kaip bendrauti su socialiai pažeidžiamais žmonėmis
Rugsėjo mėnesį Tauragėje ir Klaipėdoje vyko konsultacijos Caritas savanorių komandoms tema: "Kaip bendrauti su socialiai pažeidžiamais žmonėmis". Juos vedė psichologė Eglė Ramanauskaitė. Mokymus organizavo Telšių vyskupijos Caritas.
Malda Pasaulinei migranto ir pabėgėlio dienai bei Carito iniciatyvos
Pasitinkant Pasaulinę migranto ir pabėgėlio dieną, kuri minima spalio 24-ąją, įvairūs susitikimai, žygiai, diskusijos, degustacijos, muzikiniai pasirodymai, piknikai vyks visoje Lietuvoje.
Caritas – svajonių iš(si)pildymo vieta
Tai buvo didžiulius iššūkis ir išbandymas mums, Carito žmonėms... Išgirdome ukrainiečių vaikučių mamų prašymus padėti rasti galimybę ir vietą jų vaikams, pasibaigus mokslo metams, saugiai praleisti vasaros laiką, kad jos, mamos, ramia širdimi galėtų tęsti savo darbinę veiklą. Išgirdome... ir argi galėjome neprisidėti prie šios problemos išsprendimo? Kauno arkivyskupijos Carito ir Lietuvos Carito sutelktų pastangų dėka dovanojome šiems vaikams saugią ir turiningą vasarą.
„Menas dalintis“ pirmoji Carito labdaros mugė Bernardinų sode
Rugsėjo 2 d. Vilniaus arkivyskupijos Carito bendruomenė jungiasi į Sostinės dienų šurmulį ir kviečia visus, suaugusius ir vaikus, Bernardinų sode dalyvauti kūrybinių pramogų ir paramos mugėje „Menas dalintisׅ“.
Susitikau su savo senatve
Dalindamasi patirtimi, kaip susitaikė su savo senatve, Carito savanorė Vidutė Rupšlaukienė viliasi, kad jos liudijimas bus priimtas ne kaip pasipuikavimas: „Tiesiog noriu, kad seni, pagyvenę žmonės galėtų siekti daugiau ir jaustis reikalingais“, – sako ką tik sielovadinės rūpybos bei socialinio darbo studijas Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje baigusi šilutiškė 2 sūnų mama ir 6 anūkų močiutė. Dar ji globoja ir depresija sergančią moterį. Kaip sako karitietė, būtent senatvėje išsisprendžia klausimas, turime namus ar ne, ir kur juos surandame.
Artimo meilės liudytojų dieną pal. J.Matulaičio atlaiduose - Carito piligrimystė ir susitikimai
Kaip ir kasmet prieš baigiamąjį Carito globėjo pal. Jurgio Matulaičio atlaidų Marijampolėje sekmadienį, liepos 15-ąją Carito bendruomenės ir maldininkai būrėsi į Artimo meilės liudytojų dieną. Tradiciškai visi ėjo į piligriminę kelionę iš palaimintojo gimtinės Lūginės kaime iki Marijampolės.
Be penkių minučių – nuolatinis diakonas: mintys prieš šventimus
Diakono šventimų išvakarėse Lietuvos Carito Taryboje pasveikinę Kauno arkivyskupijos Carito vadovą, Carito Tarybos pirmininką Arūną Kučiką, paprašėme tarti keletą žodžių apie nuotaikas prieš šventę, kad pašaukimo išsipildymo džiaugsmu kuo plačiau galėtume pasidalinti su visa Carito bendruomene Lietuvoje.
Kaip padėti sergantiems epilepsija? Tarptautinė LSMU ir Carito konferencija Kaune
Kaip padėti sergantiems epilepsija suaugusiems ir vaikams, kurių Lietuvoje yra per 20 tūkst., Lietuvos ir Vokietijos medikai, socialiniai darbuotojai bei sveikatos sistemos architektai sprendimų ieškojo tarptautinėje konferencijoje „Kitas ir būti kitokiu sergant epilepsija: psichosocialinio konsultavimo iššūkiai“, Carito Epilepsijos psichosocialinio centro dešimtmečio proga surengtoje Kaune.
Be IT – it be rankų. Carito jaunimas ėmė mokyti senjorus
Sudėtingu pandemijos laikotarpiu, kuris, ačiū Dievui, jau praeitis, senjorams iššūkis buvo ne tik fizinė, bet ir staiga išryškėjusi skaitmeninė atskirtis. Stokojantieji elementarių informacinių technologijų (IT) žinių, neturintieji išmaniųjų įrenginių negalėjo susisiekti su artimaisiais, registruotis pas gydytojus ir kt. Taigi, Caritas ėmėsi iniciatyvos šią atskirtį mažinti. IT mokymuose Ukmergėje, Jurbarke, Kėdainiuose, Marijampolėje, Alytuje, Šakiuose ir Lazdijuose jau dalyvavo 120 vyresnio amžiaus žmonių. Senjorus mokė 35 jauni Carito savanoriai.
Caritas Metų geriausieji: įteiktos nominacijos vyskupijoms
Baigiantis 2022-iesiems, kurie Seimo sprendimu buvo paskelbti Savanorystės metais, Lietuvos Caritas į Padėkos šventę sukvietė savanorius bei darbuotojus iš visos Lietuvos ir pagarsino Caritas metų geriausiuosius.
Šiaulių Caritas padeda įsidarbinti riziką patiriantiems asmenims
Siekdami mažinti socialinę atskirtį ir padėti bendruomenės nariams gyventi savarankiškai ir grįžti į visuomenę bei darbo rinką, nuo 2022 m. birželio 22 dienos Šiaulių vyskupijos Caritas pradėjo vykdyti naują projektą: "Vilties Kodas"
Šiauliuose – atviras, nuoširdus susitikimas su Kauno arkivyskupu emeritu L. Virbalu
Birželio 28 dieną Šiaulių vyskupijos Caritas, vykdydamas projektą „Gyvenimo spalvos“, finansuojamą JAV Katalikų Vyskupų Konferencijos, pakvietė Šiaulių vyskupijos tikinčiuosius į Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo parapijos namus, į susitikimą su Kauno arkivyskupu emeritu Lionginu Virbalu.
Naujoji Panevėžio vyskupijos Carito vadovė: „Noriu augti bendrystėje“
Nuo birželio 1 dienos Panevėžio vyskupijos Caritui pradeda vadovauti Roberta Daubaraitė-Randė, pakeitusi daugiau kaip du dešimtmečius šiose pareigose dirbusią Gražiną Kacevičienę.
Apie savanorystę iš arti: paramos rinkimas Severodoneckui
Kiekvieną dieną keliamės ir gulamės su mintimi, kaip galėtume padėti mūsų broliams ir seserims, patiriantiems karo siaubus Ukrainoje. Protu sunku suvokti, ką išgyvena karo aukos. Karo aukos – tai dalyvaujantys mūšiuose, karo aukos – besigūžiančios slėptuvėse, karo aukos – gaminančios maistą kovojantiems, karo aukos – palikusios savo namus ir artimuosius. Vienodai skaudu dėl visų.
Birštono Caritas: gerumas mus vienija ir stiprina
Karo pabėgėliams iš Ukrainos atvykus gyventi į Birštoną, Birštono savivaldybės administracija kartu su Birštono parapijos Caritu kovo 16–20 dienomis organizavo humanitarinės pagalbos rinkimo akciją.
Ukrainos palaikymo ženkle – Caritas solidarumo vertybės
Mūsų humanitarinės pagalbos krovinys, kuriam daiktus ir priemones aukojo Lietuvos žmones, į Rytų Ukrainos Severodonecko miestą, išvažiavimo pažymėtas solidarumo, palaikymo ir broliškos meilės ženklu – stilizuota širdimi Ukrainos vėliavos fone.
Sinodiniame kelyje su benamystę patiriančiais
Į bendros patirties ir apmąstymų Sinodinį kelią įsitraukia vis daugiau bendrakeleivių. Visai neseniai prisidėjo ir Kauno Carito benamystę patiriančių žmonių dienos centro Ateik lankytojai.
Už ilgametį rūpestį vargstančiaisiais apdovanotos karitietės iš Gargždų ir Šilalės
Artėjant Kovo 11-ąjai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, už ilgametį, nuoširdų ir atsakingą darbą pagerbtos dvi Caritas darbuotojos. Tai – Angelė Paulienė, dirbanti Šilalės Caritas, ir Danutė Žvirzdinienė, Gargždų Caritas vadovė.
Kauniečius vienija noras padėti tiems, kurie šiuo metu kenčia
Esant tokiai neramiai situacijai, norisi ir šiek tiek pasidžiaugti – gebėjimu dalintis, vienytis ir įsitraukti į artimo meilės darbus. Šiandien Kauno arkivyskupijos Carite pradėjome ruošti humanitarinius paketus nuo karo iš Ukrainos bėgančioms šeimoms, kad tai bent šiek tiek palengvintų jų būtį.
„Gyvenimo spalvos“ stiprina šiauliečius ir kviečia prisijungti
Šiaulių vyskupijos Caritas, atkreipdamas dėmesį į tai, kad daug žmonių Lietuvoje patiria emocinius ir fizinius sunkumus, tačiau nedrįsta kreiptis pagalbos, ėmėsi įgyvendinti projektą „Gyvenimo spalvos“. Jame gali dalyvauti 60 metų ir vyresni šiauliečiai, kurie nedirba arba jų darbinė veikla yra besibaigianti.
Vieningos ir gyvybingos Bažnyčios link. Pastoracinių animatorių mokymai
Išgirdęs žodį „animatorius“ dažnas smalsiai prisimerkia, tačiau po kurio laiko lengvai susieja šį vaidmenį su vaikų linksminimu. O kas ateina į galvą išgirdus sąvoką „pastoracinis animatorius“?
Išgelbėti pasaulį kantrumu
Šiais metais esame pakviesti į tarpusavio įsiklausymo pratybas, kaip sako popiežius Pranciškus. Ko šiose pratybose galime išmokti iš Carito vykdomos išklausymo tarnystės, kuri ne vienerius metus keliose Lietuvos parapijose atliepia vieną iš ryškiausių skurdo formų – atskirtį ir vienišumą?
Vilniaus arkivyskupijos Carito naujoji vadovė – Audronė Kairienė
Nuo 2021 metų sausio 3 d. Vilniaus arkivyskupijos (toliau VA) Caritas vadovės pareigas pradėjo eiti Audronė Kairienė. Ji pakeitė trejus metus vadovavusią seserį Jolitą Matulaitytę, kuri tapo Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Vargdienių seserų kongregacijos vyresniąja.
Pamesti žmonės: gyvenamoji vieta – prie šviesoforo, miesto parke ar sandėliuke
Kiekvieną rytą išeiti iš savo namų ir sugrįžti atgal į juos atrodo vienas paprasčiausių dalykų. Deja, ne visiems. Spalio 10-oji – Pasaulinė benamystės diena, o tuo pačiu ir proga atsigręžti į tą visuomenės dalį, kuri dažnai nėra matoma.
Jautrių ir gailestingų širdžių velykinė „švaros akcija”
Šventų Angelų Sargų parapijos „Carito“ tarnystės vargšams pandemija nenutraukė. Tiesa, „Carito“ durys uždarytos, veikla teikiama kitomis formomis – saugesnėmis, nes vargstančiuosius karantino laikotarpiu dar labiau užgriuvo bėdos. Stokojantieji maisto jį išsineša vienkartiniuose induose ar paketuose, drabužiai jų prašantiems taip pat parenkami ir įteikiami per nuotolį. Į čia dirbančių savanorių gerumą sutelpa ne tik materialinė pagalba maistu, drabužiais, bet ir nepavargstantis jų gebėjimas mylėti žmones širdimi, neįvertinus jų nuopolių, silpnų vietų, neteisiant, neapkalbant. Priartėjus Šv. Velykoms, savanoriai, atsiklausę Alytaus nakvynės namų vadovybės, surengė „švaros akciją“ pirmame šių namų aukšte, tose patalpose, kur atmosfera sunkiai nusakoma.
Benamystės dienos išvakarėse atveriami atsinaujinę Vilniaus arkivyskupijos Caritas Laikinieji namai
Vilniaus arkivyskupijos Caritas Laikinieji namai – erdvė žmonėms, neturintiems nuolatinės gyvenamosios vietos, – 22-uosius gyvavimo metus pasitinka atnaujintose patalpose.
Pirmoji ponia susitiko su sunkumus patiriančiais mūsų žmonėmis
Antradienį Diana Nausėdienė lankėsi socialinės pagalbos centre „Betanija“, priklausančiame Vilniaus arkivyskupijos „Caritui“, kur ji savanoriaudama dalijo maistą likimo nuskriaustiems žmonėms, kiekvienam atskirai palinkėdama gražių artėjančių švenčių.
Savanorės iš Danijos patirtis Lietuvoje
Iš Danijos atvykusi savanorė Amalie dalinasi apie savanorystę Kauno Caritas Epilepsijos psichosocialinio konsultavimo centre ir gyvenimą Kaune. Kviečiame skaityti!
Kauno arkivyskupas K. Kėvalas: „Bus liūdna palikti virš Masčio ežero kylantį rūką“
Džiaugiamės naujojo Kauno arkivyskupo skyrimu, kuris nuo 2013 m. lydi ir globoja ir Caritas bendruomenę - yra Lietuvos Vyskupų Konferencijos Socialinių reikalų tarybos pirmininkas. Kviečiame skaityti jo interviu iš portalo bernardinai.lt, kuriame jis dalinasi apie naująsias pareigas ir patirtis Žemaitijoje.
Vasario mėnesį - dėmesys sergantiems epilepsija
Vasario mėnesį minėjome dvi epilepsija sergantiems žmonėms svarbias datas - Europos epilepsijos dieną ir Šv. Valentino, epilepsija sergančiųjų globėjo, dieną.
Katalikiškų VDC darbuotojai gilinosi į savo tapatybę ir veiklos ypatumus
Š. m. lapkričio 19 d. Kauno arkivyskupijos salėje vyko mokymai katalikiškų vaikų dienos centrų darbuotojams apie katalikiškų vaikų dienos centrų tapatybę ir veiklos ypatumus. Mokymus organizavo Kauno arkivyskupijos Caritas įgyvendindamas Lietuvos Caritas koordinuojamą projektą.
Epilepsija sergantieji: norime būti kaip visi
Epilepsija – tai lėtinė centrinės nervų sistemos liga, kuria serga 0,7 proc. planetos gyventojų. Manau, ne vienas, išgirdęs, kad žmogus serga šia liga, suklūsta, šiek tiek išsigąsta, nes pirmos mintys, šaunančios į galvą, būna: „O kas, jei dabar jam ar jai prasidės priepuolis ar neteks sąmonės? Ką tada man reikės daryti?“ Taip teigia patys sergantieji, kad su tokia aplinkinių reakcija jiems tenka susidurti.
Telšiuose svečiavosi Katalikų verslininkų draugija iš Vokietijos
Jau 27 kartą Telšių vyskupijoje svečiavosi Katalikų verslininkų draugijos iš Klopenburgo prezidentas Reinhold Wulfers ir du jo bendradarbiai. Svečiai dalinosi labdara su labiausiai stokojančiais krašto gyventojais.
Caritas bendruomenė Šiluvos atlaiduose
Rugsėjo 7-15 dienomis Šiluvoje vyksta Didieji Šiluvos atlaidai. Čia piligrimus pasitinka ir Caritas susitikimų palapinė, kurioje savanoriai su kava, arbata, šypsenomis bei pasakojimais apie organizacijos veiklas atvykstančiųjų laukia kiekvieną dieną.
Mokymai Caritas savanoriams
2019 m. rugsėjo mėnesį Caritas organizacijos savanoriams vyksta mokymai tema: “Lėšų telkimas NVO organizacijoje”.
Panevėžio vyskupijoje paminėtas Caritas 30-metis
Rugpjūčio 20 d. buvo minimas Panevėžio vyskupijos Caritas 30-metis. Šventinis renginys prasidėjo Krekenavos bazilikoje Šv. Mišiomis, kurias aukojo vyskupas Jonas Kauneckas, kartu meldėsi Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, Krekenavos rektorius Gediminas Jankūnas, Garliavos Švč. Trejybės bažnyčios klebonas kun. Gintaras Urbštas, Rokiškio ir Kupiškio dekanatų kunigai.
Dekanato Carito savanorių susitikimas
Balandžio 10d. Anykščių Šv.Mato parapijos namuose Carito Lietuvoje 30-mečio proga lankėsi Panevėžio vyskupas Linas VODOPJANOVAS OFM, Panevėžio Carito direktorius kun. Eugenijus STYRA, direktoriaus pavaduotoja Gražina KACEVIČIENĖ, Carito darbuotojai ir savanoriai iš Alantos, Svėdasų, Utenos ir Anykščių parapijų.
Caritas rekolekcijos Molėtų dekanate
Parapijos namuose vyko Molėtų dekanato Caritas narių rekolekcijos ir Lietuvos Caritas 30-mečio paminėjimas. Į rekolekcijas gausiai susirinko Molėtų dekanato Caritas narės iš Saldutiškio, Kirdeikių, Labanoro, Stirnių, Suginčių, Videniškių ir kitų parapijų. Tradicinį sambūrį, kurio metu buvo paminėtas Lietuvos Caritas jubiliejus, organizavo Molėtų dekanato dekanas monsinjoras Kęstutis Kazlauskas ir Molėtų dekanato ir parapijos Caritas koordinatorė Aurelija Lukošienė.
Caritas 30-mečio šventė Ignalinoje
Kaip išmokti gyventi, kad kitame žmoguje pastebėtume Kristų ir nuolat už viską dėkotume Viešpačiui… Tokia buvo pagrindinė pranešimų ir diskusijų mintis Vilniaus arkivyskupijos metinėje konferencijoje, skirtoje Carito 30-mečiui. Šventinis renginys vyko gegužės 25 d. Vilniaus kunigų seminarijoje ir sukvietė Carito darbuotojus bei savanorius. Konferencijoje dalyvavo ir ignaliniečiai: klebonas Vidas Smagurauskas, Carito darbuotoja Vaiva Juršėnienė bei grupelė savanorių.
Kėdainiuose: Švenčiausios Trejybės atlaidai ir Carito veiklos 30-mečio minėjimas
Šv. Jurgio bažnyčios Carito šventė prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias aukojo parapijos klebonas kun. Artūras Stanevičius. Meldėmės dėkodami Dievui už suteiktas jėgas nuveikti tiems darbams, kuriuos karitietės nuveikė per 30 metų. Prašėme stiprybės ir sveikatos tęsti šiuos kilnius darbus su malda ir meile. Taip pat prašėme amžinosios ramybės anapilin iškeliavusioms Carito narėms.