Įsimins ilgam: atidarytas naujas Krinčino vaikų dienos centras

Pagrindinis Įsimins ilgam: atidarytas naujas Krinčino vaikų dienos centras

Pasvalio rajono Krinčino Šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapijos vaikų dienos centro atidarymas. Rūtos Jaruševienės nuotr.

Liepos 12-oji diena vienam iš daugiau nei 40 Lietuvos Carito globojamų vaikų dienos centrų įsimins ilgam. Pasvalio rajono Krinčino Šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapijos vaikų dienos centras persikėlė į naujas, erdvesnes, dar dažais kvepiančias patalpas!

Iki šiol šis vaikų dienos centras glaudėsi  mokykloje. Jo vadovė Jurgita Venskienė matė, kaip labai vaikams reikia didesnės erdvės  veikti, sportuoti, dūkti, ruošti pamokas, o darbuotojams – patogesnių sąlygų edukacijoms, bendrauti su vaikų tėvais.

„Visiems vieningai surėmus pečius - parapijai, Lietuvos Caritui, Pasvalio rajono savivaldybei, vietos verslininkams, seniūnijai, bendruomenei – vaikų ir vadovės svajonė tapo realybe“, – džiaugėsi Lietuvos Carito vaikų dienos centrų koordinatorė Jūratė Blinstrubaitė, drauge su Panevėžio vyskupu Linu Vodopjanovu , Pasvalio rajono savivaldybės meru Gintautu Gegužinsku perkirpusi simbolinę naujų patalpų atidarymo juostelę.

Juostelės kirpimas (iš kairės į dešinę): Pasvalio rajono bendruomeninių šeimos namų vadovė Jurgita Venskienė, Lietuvos Carito vaikų dienos centrų stiprinimo programos koordinatorė Jūratė Blinstrubaitė, Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas. Rūtos Jaruševienės nuotr.

J. Blinstrubaitė dėkojo nuolatiniam Carito globojamų vaikų dienos centrų rėmėjui „Lidl Lietuva“ už skirtas lėšas, kurios leido reikšmingai prisidėti kuriant Krinčino vaikų dienos centro erdves, ir visiems, parėmusiems mažųjų, jų tėvelių, vaikų dienos centro darbuotojų bei savanorių svajonę keltis į šviesesnius, erdvesnius, naujus namus. Vasarą, o ir prasidėjus mokslo metams, vaikai čia galės turiningai, prasmingai leisti laiką, lavinti savarankiško gyvenimo, bendravimo, taikaus konfliktų sprendimo įgūdžius, atpažinti ir vystyti polinkius, talentus.

Gražiai sutvarkyto Krinčino vaikų dienos centro kieme svečius pasitiko nuotaikinga muzika, vaišių stalas. Vaikai džiaugsmą liejo šokinėdami ant batuto, veidukus puošė įvairiais piešiniais.

Gausus būrys sveikintojų nuoširdžiai džiaugėsi atnaujintomis dienos centro patalpomis, dėkojo rėmėjams bei visokeriopos pagalbos teikėjams, linkėjo darbuotojoms kantrybės bei sveikatos, o vaikams – džiaugsmo ir gražių dienų.

Šventės akimirka. Asmeninio albumo nuotr.

Kaip fotoreportaže akcentuoja Pasvalio savivaldybė, didžiausia laimė, kad gausus būrys vaikų kasdien turės galimybę turiningai leisti laisvalaikį saugioje, profesionalų apsuptoje aplinkoje. Šį dienos centrą lanko 19 vaikų, tačiau norinčių prisijungti - kur kas daugiau.

Krinčino vaikų dienos centras. Asmeninio albumo nuotr.

Vaikai dienos centre galės ne tik papramogauti. Atnaujintose patalpose jie mokysis gaminti maistą, ugdyti bendravimo, komandos formavimo įgūdžius bei ilsėtis. Dienos centras neapsiriboja vien veikla patalpose. Jaukiame kieme vaikų laukia iš anksto planuoti ar spontaniškai susiorganizuoti užsiėmimai po atviru dangumi.

Prisijungiame prie sveikinimų ir linkėjimų Krinčino vaikų dienos centro bendruomenei!

Lietuvos Carito informacija